FutureLabs

strategický projekt pro pracovníky s mládeží

FutureLabs je strategický projekt zaměřený na trendy a inovace v práci s mládeží. Koordinuje jej finská univerzita HUMAK a kromě ANEV jsou partnery YouthWatch (Slovensko), HaMoment (Portugalsko), Team Mais (Portugalsko), PiNA (Slovinsko), Associazione Agrado (Itálie) a Hyvärilä Centre (Finsko). Během dvou let trvání projektu budeme pracovat na metodikách, podcastech, videích a dalších výstupech, které budou užitečné pro pracovníky s mládeží v celé Evropě. První partnerské setkání se uskutečnilo koncem listopadu v Hyvärilä ve Finsku.

V projektu budeme připravovat:

  • dvě mezinárodní školení k inovativním metodám v práci s mládeží – první bude v květnu 2018 na Slovensku zaměřeno na sociální metody v práci se skupinou mladých lidí; druhé se uskuteční v lednu 2019 v České republice a bude zaměřeno na digitální metody v práci s mládeží
  • podrobně popsané bloky školení, které je možné použít pro představení inovativních metod kolegům v práci s mládeží
  • eHandbook, který bude obsahovat popis inovativních metod a přístupů a jak s nimi v práci s mládeží pracovat (a taky v něm najdete potřebné teorie a kontext)
  • videa  k inovacím a metodám (když se na to člověk podívá, hned je jednodušší si představit, jak metoda funguje, ne? 🙂 )
  • pravidelné podcasty k zajímavým tématům v práci s mládeží

Brzy bude připravená webovka projektu.

Category

bežící projektukončený projekt